ВИДЕО: Лозари Исток му „признаа“ на Фени

 

Еден од најубавите македонски евергрини, песната „Признавам“ со која Маријана и Росана победија на фестивалот Макфест во веќе далечната 1990 година, повторно е во мода, благодарение на Лозари Исток кои љубовниот шлагер му го посветија на Фени Индустри.

 

По завршувањето на мечот Фени Индустри - Торус, во моментите кога играчите на Фени Индустри им отпоздравуваа на Лозарите за подршката во текот на сите 40 минути, најверните навивачи на Фени премиерно го отпеаа големиот хит.

 

За сите што пропуштија, еве како звучеа Лозари, додека видеото е компилација од неколку натпревари на Фени Индустри.

 

Уживајте

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov