Видео: Спектакл на Лозари

 

Навивачката група Лозари му приреди вистински спектакл на своите миленици, фудбалерите на ГФК Тиквеш. Големото пиротехничко шоу го „замагли“ градскиот парк во Кавадарци, продолжувајќи ја радоста на водечкиот погодок на Трипунов.

 

 

Легендарниот исток чадаше како од вулкан, а победничката песна се пееше во текот на сите 90 минути.

 

За сите што пропуштија, еве како изгледаше сето тоа:

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov