Штитници за колена PDF Печати Е-пошта
Напишано од Wishmaster on Сабота, 19 Март 2011 23:11   

 

Колку една светска компанија може да се грижи за удобноста на жената за време на оралниот секс, покажа Diesel.

 

Иако на сите нас ни се познати како популарна марка на фармерки,  Diesel отиде чекор понатаму.

 

Индиската подружница на популарниот бренд за облека лансираше нов „must have“ производ - штитници за колена за време на оралниот секс.

 

Овој IN производ е вреден дури 150 долари а како резултатите на продажбата покажуваат тој е исклучително популарен.

 

Дали Diesel продажбата ќе ја прошири во другите земји, не ни е познато. Со оглед на феминистките, кој на ова ќе гледаат позитивно, јасно ни е зошто овој производ е лансиран само во Индија. Всушност, Индија и женските права немаат многу заедничко. Барем колената ќе им останат здрави.
 

Македонија подготвена за четвртата АлШар авантура

  По четврти пат, Кожув планина е подготвена на сите авантуристи, вљубеници во велосипеди...

Кавадарци добива ексклузивен вински подрум и дегустациона сала

   На денот на заштитникот на лозарите и овоштарите, Свети Трифун, Кавадарци ќе добие н...

Градење доверба во несигурни времиња – Сто години на изволте

  Довербата се гради на семејното огниште...   Во кое време да го сместиме дејствието н...

Започна четвртата „АлШар“ авантура

  Со пристигнување на првите учесници и поставувањето на шаторите во фестивалската камп...

Дарко Недев го фати Светиот крст во Кавадарци

   Седумнаесетгодишниот Дарко Недев го фати крстот во водите на реката „Луда Мара“ во...

Медицински лица ќе ги посетуваат руралните средини

   Медицински лица од јавната здравствена установа Општа болница со проширена дејност...

Македонија

"Too many people" е новиот сингл на The Backdoor Band


  Милениците на кавадаречката, и в...

Get Adobe Flash player

Анкета

Што очекувате од годинешното издание на Тиквешкиот гроздобер?
 

Секс

Ако мислевте дека задоволството е единствена корист од сексот, с...

Видео

  По три недели во кои сеуште интензивно се раскажува за промоцијат...

Актуелно

  Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе одржи специјален настап на претстојни...

Спорт

  Манчестер јунајтед денеска и официјално потврди дека Жозе Мурињо...
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov