Секс со луѓе од различна раса PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 16 Март 2011 00:15   

 

 

Латино мажите се мачо и посесивни, азијатите се лоши, а црнците не сакаат да разговараат за човековите права - тврди Ј.С Дејвис, авторка на книгата „I got the fever: Love, what's race gotta do with it?“. Книгата во САД предизвика бројни полемики, бидејќи многумина ја сметаат за политички некоректна.

 

Авторката во книгата објавила стотина интервјуа од сопствените искуства од љубовните состаноци, а особено некоректна била спрема мажите од иранско и еврејско потекло чие искуство во креветот го опишала како „терористичко лице“.

 

Таа побарала одговор на многу провокативни прашања, како што се:

 

- Дали азијатите се покорни како и жените од Азија?

- Дали сите индиски мажи се добро упатени во позите од Кама Сутра?

- Дали латино љубовниците се добри како и репутацијата за нив?

- Дали црнците се навистина „надарени“?

 

Дејвис го поминала цел Њујорк за да собере искуства од луѓето кои и помогнале да ги подучи што треба да знаат за да не ја зезнат работата во кревет, што е актуелно под чаршавите, а што не е.

 

„Никој не се осудува да пишува за сексот и различните култури на вистински начин. Не сакат ли луѓето да знаат дали има вистина во тврдењето дека црнците се надарени? Затоа се решив да прашам“ - рекла Дејвис.

 

На идејата да напише книга дошла по отказот од работа во октомври минатата година, бидејќи била во опасност да ја изгуби куќата поради неможност да ги подмири трошоците. За подобра реклама и поголема популарност, на насловната страна на книгата позирала со група полуголи мажи од различни култури.
 

Македонија подготвена за четвртата АлШар авантура

  По четврти пат, Кожув планина е подготвена на сите авантуристи, вљубеници во велосипеди...

Кавадарци добива ексклузивен вински подрум и дегустациона сала

   На денот на заштитникот на лозарите и овоштарите, Свети Трифун, Кавадарци ќе добие н...

Градење доверба во несигурни времиња – Сто години на изволте

  Довербата се гради на семејното огниште...   Во кое време да го сместиме дејствието н...

Започна четвртата „АлШар“ авантура

  Со пристигнување на првите учесници и поставувањето на шаторите во фестивалската камп...

Дарко Недев го фати Светиот крст во Кавадарци

   Седумнаесетгодишниот Дарко Недев го фати крстот во водите на реката „Луда Мара“ во...

Медицински лица ќе ги посетуваат руралните средини

   Медицински лица од јавната здравствена установа Општа болница со проширена дејност...

Македонија

"Too many people" е новиот сингл на The Backdoor Band


  Милениците на кавадаречката, и в...

Get Adobe Flash player

Анкета

Што очекувате од годинешното издание на Тиквешкиот гроздобер?
 

Секс

Ако мислевте дека задоволството е единствена корист од сексот, с...

Видео

  По три недели во кои сеуште интензивно се раскажува за промоцијат...

Актуелно

  Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе одржи специјален настап на претстојни...

Спорт

  Манчестер јунајтед денеска и официјално потврди дека Жозе Мурињо...
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov