Дарко Недев го фати Светиот крст во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 20 Јануари 2019 17:25   

  

Седумнаесетгодишниот Дарко Недев го фати крстот во водите на реката „Луда Мара“ во Кавадарци.

 

„Првпат се обидов и успеав. Многу сум среќен поради тоа. Посакувам многу здравје за сите“ - порача Недев, кој беше најсреќен од 20-тина кавадарчани кои скокнаа по крстот.

 

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев им посака плодна и бериќетна година на граѓаните.

 

„Денеска Бог се јави. Го одбележуваме Христовото крштевање. Тоа е голем симбол за нашата вера. Му честитам на јунакот што го фати крстот“ - рече Јанчев.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov