Промоција на книгата „Аранел“ на Лазар Каров PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 17 Декември 2018 12:18   

  

Богата со културни настани недела ќе донесе и два доста интересни литературни настани.


Во четврток, 20 декември, со почеток од 19 часот ќе биде промовирано првото прозно дело на младиот кавадарчанец Лазар Каров, кое носи наслов “Аранел“.


Четири дена подоцна, односно на 24 декември, со почеток од 19 часот на истото место не очекува и традиционалното поетско чествување на членовите на Клубот на писатели “Тиквешки цветови“ од Кавадарци.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov