Аврамова, Маневска и Грозданова се нови балкански шампиони PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:54   

Ката тимот во состав Владанка Аврамова, Миа Маневска и Стефанија Грозданова е нов балкански шампион во категоријата кадетско - јуниорски ката.


На Балканско првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година кое од 30 ноември до 2 декември се оддржа во Дубровник, Хрватска, нашите репрезентативки со победата над Турција од 3-2 и убедливиот триумф над Црна Гора од 4-1 сосема заслужено стигнаа до златниот медал.


Тимот го предводеше тренерот на државна репрезентација на Македонија за кадетки и јуниорки Ивана Аврамова.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov