Кавадарци добива лизгалиште PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:46   

  

Општина Кавадарци на иницијатива на градоначалникот Митко Јанчев, а во соработка со општествено одговорните компании „Црна Река“ и „Кожувчанка“ реализира проект за изградба на монтажно лизгалиште.


Лизгалиштето е лоцирано на тениските терени при спортскиот центар „Јасмин“ на површина од близу 500м2.


Предвидено е да се користи во текот на зимската сезона, со намена за спорт и рекреација пред се на најмладите.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov