И вечерва ќе се одбележуваат паркинг местата на „Илинденска“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Август 2018 08:00   

 

Јавното претпријатие „Комуналец“ и вечерва ќе продолжи со одбележување на паркинг местата на улицата „Илинденска“. Вечерва, четврток, 30 август, во периодот од 22 часот до 7 наутро ќе се одбележуваат паркинг местата на потегот помеѓу Тутунска и Стопанска Банка.


ЈП „Комуналец“ ги замолува граѓаните најкасно до 20 часот да ги дислоцираат сите возила кои се наоѓаат на улицата се со цел непречено да се изврши обележувањето од страна на ЈП Комуналец.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov