Во недела, ГФК Тиквеш - Каменица Саса PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 16 Март 2018 20:43   

 

Со зголемена самодоверба по победата над Кожув, фудбалерите на градскиот фудбалски клуб Тиквеш во недела, во рамките на 16то коло од втората македонска фудбалска лига, исток, ќе го пречекаат тимот на Каменица Саса.


Со евентуален триумф, кавадаречките фудбалери би ја продолжиле трката за пласман помеѓу двете најдобри, која сеуште не е завршена, а свои математики имаат и гостите од Македонска Каменица кои се само 4 бода над зоната за испаѓање.


Почетокот на натпреварот е во 14 часот.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov