Во недела, петти турнир во мал фудбал во спомен на „Никогаш заборавените“ другари PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 15 Февруари 2018 10:11   

  

Под мотото „Никога заборавени“, членовите на навивачката група „Лозари Исток“ викендов ќе го организираат петтиот турнир во мал фудбал со кој уште еднаш ќе го оживеат споменот за своите никогаш не прежалени другари од трибините и градските улици.


Турнирот ќе се оддржи во недела, 28 февруари во спортската сала „Партизан“ со почеток од 10 часот, а ќе заврши со баклијада во 19 часот.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov