Градоначалникот Јанчев оствари средба со Луиза Винстон од ОН и УНДП PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Ноември 2017 15:41   

 

Денеска Градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев оствари средба со г-ѓа Луиза Винстон, постојан координатор на ОН и постојан претставник на УНДП во Македонија.


На првата средба со новиот градоначалник на општина Кавадарци, Винстон и Јанчев разговараа за текот на досегашните проекти кои се имплементирани во Општина Кавадарци со поддршка од УНДП.


На состанокот и двете страни изразија отвореност за соработка за нови проекти кои значително ќе го подобрат животот на кавадарчани.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov