Во сабота, прв „Гроздобер“ на здружението „Винотек“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 10 Ноември 2017 13:18   

 

Во организација на здружението „Винотек“ од Кавадарци, во сабота, 11 октомври, ќе се оддржи првото издание на манифестацијата „Гроздобер“.


Според организаторот, на годинашното издание пред присутните ќе се претсатават винарии и индивидуални производители на вино и производи од грозје. Настанот вклучува и дегустација и оценување како и наградување на најдобрите изложени производи.


Почетокот на манифестацијата која ќе се оддржи во ресторанот при спортската сала „Јасмин“ е закажан за во 14 часот, а истата со своето присуство и музика ќе ја збогатат и неколку музички групи од Тиквешијата.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov