Во понеделник Конститутивна седница на Советот на Општина Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 09 Ноември 2017 13:14   

 

Во понеделник, 13 ноември, со почеток од 12 часот, во општинската сала ќе се оддржи првата, конститутивна седница на кавадаречкиот Совет.


На седницата е предвидено да бидат избрани телата кои во функција на првата седница ги верифукуваат мандатите на новоизбраните 19 советници и донесуваат други одлуки со цел да профукционира ова законодавно тело.


Се очекува да биде избран и Претседетел на Советот кој ќе раководи со ова тело наредните 4 години.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov