Фени го пречекува Гостивар во првиот натпревар од новата сезона PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 10 Октомври 2017 09:59   

 

По двомесечни припреми, кошаркарите на Фени Индустри подготвени го дочекуваат стартот на ново првенство во кое и годинава целта е пласман помеѓу четирите најдобри и борба за шампионскиот наслов во националниот куп.


На самото отворање на новата сезона, кошаркарите на Фени Индустри во среда, 11 октомври, во својот „Јасмин“ ќе го пречекаат новајлијата во најсилниот натпреварувачки ранг, тимот на Гостивар, кој по неколку години се врати во елитата.


Почетокот на натпреварот е закажан за во 18 часот.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov