Време е за „Ново време“ на Наташа Малинкова PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 01 Октомври 2017 18:01   

 

Наташа Малинкова продолжува со својата доминација на македонската музичка сцена, а причина за тоа е и нејзиниот нов супер заразен хит „Ново време“.


Се работи за уште една ултра модерна песна по музика, текст и аранжман на нејзиниот долгогодишен соработник Столе Аврамов. Во песната свој удел има и уште една стар и голем пријател на Малинкова, познатиот кавадаречки бас гитарист Пере Ангелов - Риба.


Во исчекување на официјалниот видео записи, погледнете го лирик видеото кое е дело на Драган Божинов и Филип Пауновски.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov