Од 11 до 15 мај, петто издание на „Spring Wine Festival“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 05 Мај 2016 20:34   

 

Од 11 до 15 мај, веќе традиционално, по петти пат на паркингот на Веро Центар ќе се одржи ексклузивниот пролетен вински фестивал – „Spring Wine Festival“.


Како изминатите изданија на фестивалот, така и оваа година ќе можете да уживате во дегустација на најубавите сортни македонски вина и вкусни деликатеси по промотивни цени, проследени со богата музичка програма која ќе ги задоволи вкусовите на разновидната публика.


Од среда до недела паркингот пред Веро Центарот ќе се претвори во место каде мирисот на пролета, љубовта и виното ќе ги возбудат сетилата и ќе ги задоволат вкусовите на традиционално многубројните посетители. Бидете дел од петтото издание на најпосетениот пролетен вински фестивал – „Spring Wine Festival“.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov