Македонските вина и ракија одсега и во Емиратите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 20 Август 2015 10:15   

 

Македонските вина и ракиja на Тиквеш, Камник и Стоби од денеска за прв пат можат да се купат во Обединетите Арапски Емирати.


Засега производите се продаваат во најпознатата продавница за алкохолни пијалоци во Ум Ал Кувајн, а наскоро би можеле да се најдат и во хотелите и рестораните во Емиратите, велат од ЕвроБалкан, единствената продавница која пласира прехранбени производи од нашите простори на територијата на Емиратите.


Во Дубаи веќе три години работи продавница на ЕуроБалкан која е специјализирана за прехранбени производи од Македонија, Србија, Хрватска, БиХ и други земји од регионот.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov