Петар Малинов е „Мамурен“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 19 Јуни 2015 18:00   

 

Петар Малинов, момчето кое кавадарчани го знаат како енергичниот фронтмен на Криптон, откако лани „пееше“ за 100 денари, сега „има мамурлак“ кој се надеваме дека ќе му потрае уште долго.


Да не се разбереме погрешно, се работи за нова песна на Малинов која деновиве е вистински хит на интернет.


Музиката за песната „Мамурен“ е на Дарко Стојанов и Мартин Стојановски, текстот на Кирил Стоименов, а аранжманот на Јордан Манов, додека зад видеото во кое покрај Малинов се појавуваат и навивачката група Сејмени од Кочани, неговиот бенд и прекрасната Ана Танчевска, неговиот бенд и прекрасната Ана Танчевска стои потписот на Александар Врзалски.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov