ЕХФ ги одреди термините за осминафиналето од Лигата на шампионите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Февруари 2015 22:40   

 

Европската ракометна федерација ги одреди термините за одигрување на осминафиналните дуели во ракометната Лига на шампиони.


Првиот меч на гостувањето против Висла, Вардар ќе го игра на 14 март, а почетокот е закажан за 20 часот и 45 минути.


Реваншот во арената Јане Сандански е закажан за седум дена подоцна, односно на 21 следниот месец со почеток од 20 часот и 15 минути.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov