ВИДЕО: Промоцијата на „Ѕидот на Паја“ на Златко Вузевски

 

Кавадарци памети преубави вечери, а во почесната низа дефинитивно е и промоцијата на книгата-збирка вицови „Ѕидот на Паја“ Златко Вузевски - Пајата.


Нешто повеќе од триста среќници имаа можност да го погледнат во живо, а потоа и да го прераскажат се она што се случуваше во понеделникот во Домот на културата „Иван Мазов - Климе“, а сега, можност да се уверат во тоа имаат и сите оние кои поради било какви причини ја пропуштија уникатната промоција на единствениот Паја.


Уживајте...
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov