Видео: Martin Green порачува „Тие се свесни“

 

Кавадарчанецот Мартин Јанев попознат како Martin Green е еден од ретките кои ја оддржува во живот некогаш добрата кавадаречка хип-хоп сцена.


За тоа говори и неговиот последен сингл „Тие се свесни“ во кој главна инспирација на Мартин е градот во кој што живее, но и вечните „закачки“ помеѓу Кавадарци и Неготино.


И покрај помалку „дрските“ рими, за својот нов сингл кој излезе на неколку денови пред крајот на 2014та година, Мартин вели дека во нив нема навреди, нема закани, а употребена е мала доза на хумор.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov