ВИДЕО: Backdoor Band имаат „Лажна дама“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 26 Декември 2014 00:59   

 

Финалистите на најголемиот светски интернет музички натпревар во организација на www.globalrockstar.com, охриѓаните The Backdoor Band имаат нов хит.


„Лажна Дама“ е последниот сингл на жестоките охриѓани кои полека го комплетираат материјалот за својот прв албум. Потписите на Лазе Фармакоски и Жарко Јакимоски стојат во генералиите на „Лажна дама“ која доби и еден нетипичен спот, дело на Алек Илиевски, во кој членовите на бендот заедно со „лажната дама“ се појавуваат во анимирана верзија.


Песната и спотот го заслужува целото Ваше внимание, па затоа стискајте плеј на видеото кое се наоѓа веднаш под текстот.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov