Со Tears in Heaven Виктор за последен пат го поздрави својот татко PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 14 Ноември 2014 16:52   

 

Храброста да се совладаат емоциите кои доаѓаат по загубите на личностите кои ги сакаме и истите да се претворат во инспирација, е една од најголемите човечки особини, која ја поседува и младиот Виктор Пецов кој со песна за последен пат го поздрави својот татко кој за жал повеќе не е меѓу нас.


Со каверот на Tears in heaven, Виктор Пецов придружуван од својот пријател Александар Тодороски го поздрави својот татко за последен пат, а интерпретацијата полна емоции можете да ја погледнете во видеото кое се наоѓа веднаш под текстот.

 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov