Караџовски нов играч на Фени PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Јули 2014 12:10   

 

По Бошко Јововиќ, Дарко Радуловиќ, Горан Самарџиев и американците Кемп и Амонс, Димитар Караџовски е новото име во целосно реконструираниот состав на Фени Индустри.


Караџовски кој во претходната сезона настапуваше во дресот на Кожув ќе го замени Ефтим Богоев кој пак се пресели во обратна насока.


Популарниот „црна“ е поранешен играч на Торус, МЗТ Скопје и Пелистер, а на интернационална сцена има настапувано за екипите на Рилски Спортист и исландските тимови Скалагримур и Стјарнан.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov