Актерството повеќе не е приоритет за Анџелина Џоли PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 12 Мај 2014 11:07   

 

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли открива дека по улогата во филмот „Maleficent”, актерството веќе нема да биде нејзин приоритет.


38-годишната Џоли на прес-конференција изјавила дека ќе помине некое време додека повторно ја видиме пред камерите.


„Актерството веќе не ми е приоритет. Имав прекрасна кариера и среќна сум што имав можност толку долго да го работам тоа што го сакам. Верувам дека ќе се појавам во уште неколку филмови до крајот на мојата кариера, но повеќе ќе се фокусирам на режирањето и продукцијата“, изјави Џоли.


Кога ја прашале што ќе се случи со филмот кој го најавувала, а во кој наводно ќе игра заедно со Бред Пит, Анџелина им одговорила на новинарите дека уште размислуваат за тоа.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov