Лејди Гага ќе пее од Вселената PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 08 Ноември 2013 00:11   

 

Контроверзната Лејди Гага во 2015 година ќе запее во Вселената, за време на престојот во вселенскиот брод Вирџин Галактик. На „вонземскиот“ настап ќе му претходат едномесечни подготовки, односно навикнување на пеење во бестежинска состојба.


Лејди Гага ќе стане првата јавна личност која ќе престојува во Вселената, па дури и ќе одржи мини-концерт, кој ќе биде пренесуван во целиот свет. Се претпоставува дека нејзиниот настап од вселенскиот брод Вирџин Галактик ќе се случи за време на музичкиот фестивал Zero G Colony во Ново Мексико.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov