Видео: Се сеќавате ли на филмот „Каца“

 

Се сеќавате ли на првиот кавадаречки филм „Каца“. Снимен во далечната 1998 година, по цели 15 години филмот по сценарио на Александар Видиков и Шенка Колозова конечно се најде и на интернет мрежата.


Кавадаречкиот хумор проткаен низ сите сто минути колку што и трае филмот е само една од причините поради која морате да го погледнете филмот во кој што се појавуваат речиси сите славни македонски и кавадаречки актери.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov