Започна четвртата „АлШар“ авантура PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Јули 2019 08:58   

 

Со пристигнување на првите учесници и поставувањето на шаторите во фестивалската кампинг зона и официјално започна четвртата „Алшар“ мисија која и годинава ќе донесе многу активности, музика, забава и дружење по недопрените предели на Кожув планина. Оние кои уште синоќа ја започнаа својата нова „Алшар“ авантура уживаа во настапите на културно уметничкото друштво „Тиквеш“ и групата „Чардак“, а веќе денес од 17 часот започнува големиот музички маратон на кавадаречките рок бендови BadAssAll, Leksikon, M.A.D.M8's и 4U Band кои ќе имаат свои анплагд концерти. Се разбира, како и претходните изданија, за крај на саботната вечер е предвиден настапот на DJ Славе Келешовски.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov