Спортската академија - паралелка за кошарка ќе врши селекција на нови академци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 23 Април 2019 19:36   

 

Во пресрет на новата учебна година, Спортската академија - паралелка за кошарка, во четврток, 9 мај, со почеток од 13 часот ќе одржи селективен тренинг по кошарака. Селекцијата ќе се оддржи во училишната сала на СОЗШУ „Ѓорче Петров“ во Кавадарци, а истата е наменета за ученици од деветто одделение кои аспирираат своето средно образование да го продолжат во Спортската академија - паралелка за кошарка.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov