ВидеоВИДЕО: Софија Манева - Тишина PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 24 Февруари 2013 20:30   

 

На 19 февруари 2013 година, кавадарчанката Софија Манева на својот youtube канал и официјално го промовираше видеозаписот за насловната песна од нејзиниот истоимен албум „Тишина“ зад која како музика, текст и аранжман се потпишаа: Тони Соколов – Цока и Перо Манев.

Повеќе...
 
Роденденското пиротехничко шоу на Лозари PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 12 Февруари 2013 01:24   

 

Со голема баклијада на костурницата во градскиот парк, навивачката група Лозари Исток во неделата,  10 февруари и официјално го означи почетокот на големото роденденско славје по повод 22 годишнината од формирањето на навивачката група Лозари.

Повеќе...
 
Лозари во далечанта 1993 година PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 30 Јануари 2013 02:34   

 

Во неделата која ни претстои навивачката група „Лозари“ ќе прослави 22 години од своето формирање.

Повеќе...
 
Видео: Богојавление - Водици во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 24 Јануари 2013 02:12   

 

Младиот прилепчанец Александар Ристески кој повеќе години учи во Кавадарци е среќникот кој годинава го фати светиот крст кој по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици беше фрлен во водите на реката „Луда Мара“.

Повеќе...
 
Видео: „Тоа е тоа“ - „Ready for love“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 14 Јануари 2013 19:27   

 

Македонските рок легенди Мики Јовановски – Џафер, Љупчо Трајковски – Фис, Венко Серафимов-Венс, Бошко Доневски – Чико, Стево Чепишевски и Стевче Грозданов или ако повеќе сакате рок бендот „Тоа е тоа“ ја имаа честта по 70 настани сместени во 60тина денови да ја затворат богатата со настани кавадаречка културна есен.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov