ВидеоДва гола на Шиков за победа на Волин PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 15 Август 2011 22:14   

 

 

Одкако во минатото коло се најде во идеалниот тим, во последниот меч за својот нов тим, македонскиот репрезентативец, кавадарчанецот Ванче Шиков ги постигна и првите два погодоци во дресот на украински Волин.

Повеќе...
 
Бубо Каров - Марика мома убава PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 09 Август 2011 00:30   

 

 

 

 

Освен што знае да не насмее до солзи, нашиот сограѓанин Бубо Каров алијас Цацко на многу пати знаел да не развесели, но и да не расплаче со својата песна.

Повеќе...
 
«ПочетокПред2122СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov