ВидеоВИДЕО: Промоцијата на „Ѕидот на Паја“ на Златко Вузевски PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 04 Февруари 2015 22:18   

 

Кавадарци памети преубави вечери, а во почесната низа дефинитивно е и промоцијата на книгата-збирка вицови „Ѕидот на Паја“ Златко Вузевски - Пајата.

Повеќе...
 
Видео: Екстра бенд плус во „Моја свадба“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 17 Јануари 2015 22:12   

 

По германската турнеа, членовите на бендот Екстра бенд плус, Ристе Добринов, Пеце Јовев, Перо Арсов, Васко Ристов, Ивица Митровски, Илија Илиев и Кико Јорданов повторно се вратија на својот вообичаен работен ритам.

Повеќе...
 
Видео: Martin Green порачува „Тие се свесни“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 05 Јануари 2015 12:20   

 

Кавадарчанецот Мартин Јанев попознат како Martin Green е еден од ретките кои ја оддржува во живот некогаш добрата кавадаречка хип-хоп сцена.

Повеќе...
 
Видео: Настапот на Smoke Shakers на Јелен Демофест PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 16 Декември 2014 00:30   

  

Кавадаречката инди рок група Smoke Shakers е третиот македонски состав кој по Кирил Џајковски и Супехикс настапил како ревијален бенд на најголемиот и најпрестижниот демофестивал на Балканот, Јелен Демофест.

Повеќе...
 
Видео: „Ништо не остана“ од Александра Михова PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Октомври 2014 12:09   

Кавадаречкиот музички идол, Александра Михова пред речиси два месеца го најави, а денеска и официјално во пакет со видео спот го промовира својот најнов сингл „Ништо не остана“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov