Фени Индустри не го загадува Кавадарци потврдуваат од Фени и министерството за животна средина

  Деновиве според мерењата на загаденоста особено со ПМ-10 честичките Општина Кавадарци н...

„Димката Ангелов Габерот“ од Ваташа победни на општинскиот еколошки квиз

  Вo организација на општина Кавадарци, Фени Индустри и Еколошкото друштво „Тисовец“ од...

„Егзодус“ од сабота премиерно во кавадаречкото 3D кино

  Празниците ќе ја скратат неделната понуда на кавадаречкото кино „КаоС“ кое и неделава...

Германската Амбасадорка го посети Кавадарци

  Вчера во Кавадарци во своја прва официјална посета престојуваше нејзината екселенција...

Објавен конкурсот за учество на Годишна изложба на ДЛУК

  Друштво на ликовни уметници Кавадарци oбјавува КОНКУРС за учество на Годишна изложба н...

Интервју со Диме Коцевски: „Имаме две супер интересни претстави“

  Кога ќе добиете ветување од Диме Коцевски дека заедно со својата актерска дружина со на...

Кавадарци

Фени има рецепт за „супа од штркови“


Кошарарите на Фени Индустри го ...

Црна Река го пречеува тимот на СЕЕ Универзитет


Со победата над Ројал Илирет фу...

Празнични забави во Експрес Кафе


  Празничниот викенд и четир...

House Sensation @ Bar „37“


  Позитивните house вибрации и ...

Фени го пречекува МЗТ


Десет дена по болниот пораз од Р...

Македонија

The Backdoor Вand во финалето на Global Rockstar


  Охридскиот рок состав The Backdoor Band ...

Get Adobe Flash player

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Анкета

Новата 2015 година ќе ја дочекате:
 

Секс

Повеќето девојки се прашуваат дали се добри во кревет: она што е ...

Видео

Кавадаречкиот музички идол, Александра Михова пред речиси два месеца...

Актуелно

  Најдобриот европски фестивал, новосадскиот „Егзит“ својот петн...

Спорт

  Селекторот на македонската сениорска машка ракометна репрезента...
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov